Nestašica dijelova: Nissan ugasio sve pogone u SAD-u i Meksiku!
Nissan će zbog nestašice dijelova tijekom iduća dva tjedna ugasiti sve proizvodne pogone u SAD-u i Meksiku!
Američke tvornice Smyrna (Altima, Maxima, Frontier, Xterra, Pathfinder) i Canton (Altima, Armada, Titan, NV komercijalno vozilo) te ona za sastavljanje pogonskih agregata Decherd bit će ugašene u periodu od 8. - 11. i 18. - 21. travnja, dok će meksički pogon Cuernavaca (Versa za američko tržište, Tsuru, Tiide, Frontier) biti hladan od 4. - 8. travnja, a Aguascalientes (Versa za američko tržište, Sentra, March, Tiide) od 11. - 15. travnja.
Uz američke i meksičke, ugašeni i japanski proizvodni kapaciteti!
Nissanovi japanski pogoni za sastavljanje automobila (Oppama, Tochigi, Kyushu, Shatai) ovaj tjedan neće raditi sve do petka, dok će tvornice Tochigi i Yokohama u kojima se sastavljaju pogonski agregati ipak raditi, ali vrlo usporeno. Tvornica Iwaki u kojoj se godišnje sastavi 376.000 pogonskih agregata nastavit će s radom sredinom mjeseca. Doduše, oslabljenim kapacitetom i to zbog oštećenja koja još uvijek nisu sanirana.
Problemi u Japanu utječu na modele Rogue, Cube, Leaf, Murano, te Infinitijeve modele serije G i M.
Za sada nije poznato koliko će vozila izgubiti drugi najveći proizvođač automobila tijekom travnja (do sada ih je izgubio više od 55.000), no potvrđeno je kako će nastali gubici biti nadoknađeni krajem godine, proizvodnjom u tvornicama koje bi tada trebale mirovati prema unaprijed zakazanom rasporedu.
U Nissanu očekuju kako bi se njihovi dobavljači trebali oporaviti i stati na noge do kraja mjeseca.
Honda - treći najveći proizvođač automobila u Japanu svoje će tvornice Sayama (CR-V, Accord, Fit, Acura RL i Acura TSX) i Suzuka (Fit, Civic, Civic Hybrid, Insight i CR-Z) usporiti na 50 posto kapaciteta.
Isto očekuje i Hondine tvornice na američkom i kanadskom tlu.
Subaru - japanski proizvođač tijekom sutrašnjeg dana pokreće tvornicu Gumma (Forester, Impreza, Legacy).
Suzuki - potvrdio da će proizvodnja u tvornicama Kosai (Alto, Lapin, MR Wagon, Palette, Solio, Wagon R) i Iwata (komercijalna vozila) potrajati do petka. Radi se u jednoj smjeni.
Glavna tvornica Sagara (Kizashi i SX4 za sjevernoameričko tržište) također će biti u pogonu tijekom ovog tjedna.
Ford - zbog nestašice dijelova tvornice Genk (S-Max, Galaxy, Mondeo sedan) u Belgiji i Kentucky Truck (F-250, F-550, Expedition, Lincoln Navigator) u SAD-u bit će ugašene cijeli ovaj tjedan.


